Seryjny morderca Thomas Quick - Jak stworzyć potwora, czyli największy skandal sądowy w historii szwedzkiej kryminalistyki - Hannes Råstam

Seryjny morderca Thomas Quick ebook
Jak stworzyć potwora, czyli największy skandal sądowy w historii...

WYDAWCA: Prószyński i S-ka
FORMAT EBOOKA: Kindle mobi ePub
OCENA: [Bądź pierwszy i oceń produkt!]
TERMIN UDOSTĘPNIENIA: online
POBIERZ BEZPŁATNY FRAGMENT:

WIĘCEJ O EBOOKU - „Seryjny morderca Thomas Quick”

Jak stworzyć potwora, czyli największy skandal sądowy w historii szwedzkiej kryminalistyki.

Zastanawiam się, co byście o mnie pomyśleli, gdybym powiedział, że zrobiłem coś naprawdę strasznego...

Tak zaczynają się wyznania Thomasa Quicka – najokrutniejszego seryjnego mordercy w szwedzkiej historii.

W 1992 roku przebywający w klinice psychiatrycznej Thomas Quick oświadcza, że dwanaście lat wcześniej zamordował nastoletniego chłopca. Na przestrzeni kolejnych dziewięciu lat Quick przyznaje się do ponad trzydziestu nierozwiązanych zbrodni – morderstw, okaleczeń, gwałtów, a nawet kanibalizmu.

Jego sprawa przyciąga zainteresowanie mediów. Hannes Rastam, dociekliwy dziennikarz śledczy, studiuje protokoły przesłuchań, czyta wyroki sądu, ogląda wizje lokalne. Ma też dostęp do wielu wcześniej nieznanych dokumentów – kart pacjenta prowadzonych w szpitalu w Säter, zapisków policjantów i niepublikowanych raportów śledczych. W trakcie lektury narastają w nim wątpliwości.

Wiosną 2008 roku Rastam składa Quickowi pierwszą wizytę. Odpowiedź na jego pytania okazuje się znacznie bardziej przerażająca niż sam seryjny morderca...

Jest to książka, która opowiada, jak doszło do tego, że szwedzka policja, prokuratorzy, adwokaci i sędziowie – przy łaskawym wsparciu lekarzy, psychiatrów, psychologów, tak zwanych ekspertów od pamięci, wielu dziennikarzy i przedstawicieli świata kultury – zrobili z psychicznie chorego człowieka „najstraszniejszego seryjnego mordercę w historii kryminalistyki”.

Wstrząsająca i prawdziwa historia, którą czyta się jak najlepszy thriller.

Jedno z najdokładniej przygotowanych i udokumentowanych śledztw dziennikarskich w historii.

Ta książka to dzwonek alarmowy dla naszego społeczeństwa i zarazem fascynująca lektura – świetnie napisana i skonstruowana.

Ta książka to kamień milowy dla współczesnego dziennikarstwa.


Zachęcamy do przeczytania ebooka: „Seryjny morderca Thomas Quick”. Do zakupów powyżej 50,00 zł dodajemy bestseller literatury klasycznej gratis!
Był dziennikarzem śledczym w szwedzkiej telewizji publicznej. Za swoją pracę otrzymał wiele nagród, m.in. Golden Spade, Great Journalist Award, Prix Italia, Golden Nymph I FIPA d’Or. W Szwecji „Seryjny morderca Thomas Quick” osiągnął status bestsellera. Autor żył w latach 1956–2012.
31,90
Cena zawiera 23% podatku VAT
Płatność: karta, przelew elektroniczny
Wszystkie dostępne formaty w jednej cenie!
Pomocne informacje
Księgarnia z ebookami Ktoczyta.pl
 • V e n t i g o   M e d i a  Sp. z o.o.
  al. Komisji Edukacji Narodowej 98
  02-777 Warszawa
  KRS: 0000469421
  NIP: 9512369204

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 881 717 128