Plan Sary - Paweł Jaszczuk

Plan Sary ebook

SERIA/CYKL: „Asy Kryminału”
WYDAWCA: Prószyński i S-ka
FORMAT EBOOKA: Kindle mobi ePub
OCENA: [Bądź pierwszy i oceń produkt!]
TERMIN UDOSTĘPNIENIA: online

WIĘCEJ O EBOOKU - „Plan Sary”

Nad Lwowem zawisła ciemna chmura – zwiastun krwawej zbrodni. Miasto czeka dziewięć mrocznych dni... Maj 1938. Jakub Stern, dziennikarz „Kuriera”, zajmuje się najbardziej drastycznymi zbrodniami z lwowskiej kroniki kryminalnej. Pisanie artykułów szybko przestaje mu wystarczać i prowadzi własne dziennikarskie śledztwa. Często ubiega policję, a rozwiązanie sprawy podkuwającego swoje ofiary „kowala z lasu” i szaleńca kolekcjonującego prawe kobiece dłonie przynosi mu sławę. W końcu nawet Uniwersytet Jana Kazimierza uznaje go za eksperta i proponuje poprowadzenie ćwiczeń na Wydziale Prawa. Stern wciąga swoich studentów w ryzykowny eksperyment: mają się wczuć w psychikę przestępcy i przygotować scenariusz zbrodni dla mordercy-psychopaty. Niedługo potem, na Rynku – pod rzeźbą Amfitryty – policja znajduje zamarznięte zwłoki młodego, nagiego mężczyzny ze zmasakrowaną twarzą. Stern dostrzega, że ktoś zaczął realizować jeden z psychopatycznych scenariuszy...


Zachęcamy do przeczytania ebooka: „Plan Sary”. Do zakupów powyżej 50,00 zł dodajemy bestseller literatury klasycznej gratis!
Dramaturg i prozaik. Jego opowiadania ukazywały się w „Wiadomościach Kulturalnych”, „Kamenie” i „Odgłosach”. Jest autorem sztuk scenicznych „Aktorski pasjans” i „Moja siostra Stella” oraz słuchowiska „Prywatka”. Opublikował powieści: „Sponsor”, „Honolulu” i „Testament”, a także zbiór opowiadań „Ararat”. Stworzył też cykl kryminałów o lwowskim dziennikarzu Jakubie Sternie („Foresta Umbra”, „Plan Sary”, „Marionetki”). W 2005 r. za kryminał „Foresta Umbra” otrzymał prestiżową Nagrodę Wielkiego Kalibru.
21,60
Cena zawiera 23% podatku VAT
Płatność: karta, przelew elektroniczny
Wszystkie dostępne formaty w jednej cenie!
Pomocne informacje
Księgarnia z ebookami Ktoczyta.pl
 • V e n t i g o   M e d i a  Sp. z o.o.
  al. Komisji Edukacji Narodowej 98
  02-777 Warszawa
  KRS: 0000469421
  NIP: 9512369204

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 881 717 128