Ocalenie Atlantydy - Zyta Oryszyn

Ocalenie Atlantydy ebook

WYDAWCA: Świat Książki
FORMAT EBOOKA: Kindle mobi ePub
OCENA: [Bądź pierwszy i oceń produkt!]
TERMIN UDOSTĘPNIENIA: online
POBIERZ BEZPŁATNY FRAGMENT:

WIĘCEJ O EBOOKU - „Ocalenie Atlantydy”

Najnowsza powieść Zyty Oryszyn opublikowana po długim milczeniu autorki

Dramatyczna, wstrząsająca i jednocześnie zaskakująca czarnym humorem opowieść o powojennym życiu przesiedleńców z ziem wschodnich, którzy znaleźli się na nieznanym im poniemieckim Dolnym Śląsku i w nieznanym im ustroju. O ich sposobach przeżycia w nowej, absurdalnie niebezpiecznej rzeczywistości – w czasach gdy wszystko było takie polityczne i światopoglądowe.

Książka, na którą warto było czekać.

Peerel był pospolity, nijaki i pozbawiony formatu. Pod jej piórem nabrał znaczeń, głębi i tajemnicy – to chyba właśnie nazywają talentem

Zyta Oryszyn... W pierwszej połowie lat siedemdziesiątych wydała trzy powieści i z miejsca zdobyła pozycję jednej z najciekawszych autorek. Potem przyszły czasy opozycji, drugiego obiegu i mikroskopijnych nakładów u podziemnych wydawców. Oryszyn za odwagę i bezkompromisowość dotknęła nieoczekiwana dolegliwość: o dorobku naszej fascynującej pisarki, funkcjonującej przez lata w zamkniętym środowisku, w szerszych kręgach czytelniczych powoli, lecz nieuchronnie zapomniano. Można powiedzieć, że jej obecne pojawienie się na rynku jest powtórnym debiutem. Ale za to jakim! Powieść Oryszyn plasuje się wśród najważniejszych dokonań polskiej literatury współczesnej.


Zachęcamy do przeczytania ebooka: „Ocalenie Atlantydy”. Do zakupów powyżej 50,00 zł dodajemy bestseller literatury klasycznej gratis!
Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Po wydaniu powieści „Najada” (1970), „Melodramat” (1971), „Gaba-Gaba, czyli 28 części wielkiego okrętu” (1972) zrezygnowała z publikowania w oficjalnych wydawnictwach. Nawiązała współpracę z „Zapisem” i „Pulsem”. W drugim obiegu opublikowała „Czarną iluminację” (1981) i „Madam Frankensztajn” (1984). W PoMoście wydała „Historię choroby, historię żałoby” (1990). W podziemiu współredagowała „Wezwanie” i „Kulturę Niezależną”.
27,90
Cena zawiera 23% podatku VAT
Płatność: karta, przelew elektroniczny
Wszystkie dostępne formaty w jednej cenie!
Pomocne informacje
Księgarnia z ebookami Ktoczyta.pl
 • V e n t i g o   M e d i a  Sp. z o.o.
  al. Komisji Edukacji Narodowej 98
  02-777 Warszawa
  KRS: 0000469421
  NIP: 9512369204

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 881 717 128