Ktoczyta.pl to księgarnia internetowa z ebookami. Przy tworzeniu jej nazwy inspirowaliśmy się popularną maksymą znanego pisarza Umberto Eco: „Kto czyta książki – żyje podwójnie”. Parafrazując nieco złotą myśl mistrza, możemy powiedzieć: kto czyta książki elektronicznie – żyje potrójnie. To bowiem, co jest niezaprzeczalną zaletą ebooka, to szybkość, z jaką możemy do niego dotrzeć. Skracając czas na poszukiwania ulubionej książki, pozostaje nam go więcej na rzecz najważniejszą – lekturę pasjonującej treści. Po prostu możemy przeczytać więcej!

Skąd pomysł na taką właśnie księgarnię?

Uznaliśmy, że jest miejsce na serwis prosty i przyjazny dla e-czytelnika. Uważamy, że prostota dla kogoś, kto po prostu chce spędzić miło czas, emocjonując się losami swego ulubionego bohatera, jest wartością dodaną. Aby nabyć książkę, wystarczy podać swój adres e-mail, a wybrany tytuł trafi do naszej skrzynki mailowej. Nie wymagamy rejestracji ani zakładania konta. Oczywiście, osoby, które się zarejestrują, otrzymują pewne dodatkowe korzyści, jak np. bezpieczna archiwizacja zakupionych tytułów.

Położyliśmy nacisk na proste narzędzia wyszukiwawcze, tak aby serwis był przyjazny dla początkujących e-czytelników. Wierzymy, że tym sposobem da się przekonać do ebooków również osoby sceptycznie podchodzące do tego nośnika literatury.

Wszystkie publikacje są wolne od kłopotliwych zabezpieczeń i dostępne w formatach specjalnie przystosowanych do e-czytania – Kindle mobi oraz ePub.

Jakie ebooki znajdą tu czytelnicy?

Z naszymi ebookami czytelnik nie będzie się nudził. E-czytanie ma sprawiać przyjemność, przynosić odprężenie, kiedy indziej wzruszać do łez czy pobudzać do głębszej refleksji. Jesteśmy pierwszą na polskim rynku e-księgarnią specjalizującą się wyłącznie w beletrystyce. Czytelnicy znajdą u nas:

• intrygującą literaturę popularną

• współczesną prozę z „najwyższej półki”

• zajmującą literaturę faktu

• niezapomniane biografie i wspomnienia oraz wywiady-rzeki

• ekscytującą książkę podróżniczą

• oryginalną książkę historyczną i militarną

• inteligentną publicystykę.

Z jakimi wydawcami współpracujemy?

Współpracujemy z czołowymi polskimi wydawcami. Ich liczba stale wzrasta. Codziennie także przybywa nowych, pasjonujących tytułów.

Kto za tym stoi?

Księgarnię współtworzą osoby o różnych pasjach i charakterach. Często się spieramy, co do tego, jak powinny wyglądać poszczególne sekcje księgarni czy jakie funkcjonalności wprowadzić w pierwszej kolejności. Lecz jest to twórczy ferment, który prowadzi do jednego celu – ułatwienia życia naszym użytkownikom-czytelnikom.

Adam Wolański

Różne stanowiska stara się godzić człowiek, który – mimo iż zdjęcie temu przeczy – zjadł na książce zęby. W młodości połykał książkę za książką, przy czym nie stronił od literatury popularnej (nie uważa, że to w jakiś sposób gorszy rodzaj literatury). Kształcił się tam, gdzie podstawowym obowiązkiem było czytanie książek. Potem uczył innych, jak pisać książki (kreatywne pisanie) i jak je redagować i wydawać (kultura języka, redakcja tekstu, edytorstwo). Polskich wydawców próbował namówić na publikowanie książek w formie elektronicznej już w 2000 roku, kiedy to na Targach Książki we Frankfurcie nad Menem na stoisku francuskiej spółki Booken zobaczył e-czytnik o nazwie Cybook Opus. Uznał wówczas, że książka elektroniczna – czwarte w historii wcielenie książki po glinianej tabliczce, zwoju pergaminu i papierowym kodeksie – pozwoli się temu nośnikowi literatury dalej rozwijać. Chętnych do wcielenia w życie idei księgarni z ebookami znalazł dopiero w 2009 roku. Współtworzył jeden z największych tego rodzaju projektów w Polsce. Od 2012 roku pracuje nad księgarnią Ktoczyta.pl. Zawsze chętnie doradzi i pomoże w sprawach książki.

Nasi sympatycy

Pomocne informacje
Księgarnia z ebookami Ktoczyta.pl