Marionetki - Paweł Jaszczuk

Marionetki ebook

SERIA/CYKL: „Asy Kryminału”
WYDAWCA: Prószyński i S-ka
FORMAT EBOOKA: Kindle mobi ePub
OCENA: [Bądź pierwszy i oceń produkt!]
TERMIN UDOSTĘPNIENIA: online
POBIERZ BEZPŁATNY FRAGMENT:

WIĘCEJ O EBOOKU - „Marionetki”

We Lwowie trwa festiwal lalek. Ktoś szykuje krwawy spektakl...

W letni poranek 1938 roku, w dawnej stolicy Galicji, znaleziono drastycznie oszpecone ciało bankowego kasjera. Tajemnicę zabójstwa próbuje rozwikłać dziennikarz Jakub Stern. Powodzenie w tej sprawie może uratować jego karierę wiszącą na włosku. Własnym tropem podąża jego redakcyjna koleżanka, intrygująca i sprytna Wilga de Brie oraz pewien inspektor policji.

W willi na peryferiach miasta Jakub z Wilgą znajdują kryjówkę mordercy, pełną dziwnych marionetek do złudzenia przypominających żywe istoty. Jedną z nich Stern zabiera ze sobą, by potem odkryć ze zdumieniem, że ukryto w niej pewien pamiętnik, który być może jest kluczem do rozwiązania zagadki. Wkrótce giną dyrektor teatru lalek i młodziutka aktorka „Mimi”. Czy coś łączy te morderstwa? Dlaczego kukiełki są tak niepokojąco podobne do ludzi?


Zachęcamy do przeczytania ebooka: „Marionetki”. Do zakupów powyżej 50,00 zł dodajemy bestseller literatury klasycznej gratis!
Dramaturg i prozaik. Jego opowiadania ukazywały się w „Wiadomościach Kulturalnych”, „Kamenie” i „Odgłosach”. Jest autorem sztuk scenicznych „Aktorski pasjans” i „Moja siostra Stella” oraz słuchowiska „Prywatka”. Opublikował powieści: „Sponsor”, „Honolulu” i „Testament”, a także zbiór opowiadań „Ararat”. Stworzył też cykl kryminałów o lwowskim dziennikarzu Jakubie Sternie („Foresta Umbra”, „Plan Sary”, „Marionetki”). W 2005 r. za kryminał „Foresta Umbra” otrzymał prestiżową Nagrodę Wielkiego Kalibru.
25,60
Cena zawiera 23% podatku VAT
Płatność: karta, przelew elektroniczny
Wszystkie dostępne formaty w jednej cenie!
Pomocne informacje
Księgarnia z ebookami Ktoczyta.pl
 • V e n t i g o   M e d i a  Sp. z o.o.
  al. Komisji Edukacji Narodowej 98
  02-777 Warszawa
  KRS: 0000469421
  NIP: 9512369204

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 881 717 128